BOLU BELEDİYESİ ‘ASKIDA FATURA’ UYGULAMASI BAŞLATTI

Bolu Belediyesi’nce ihtiyaç sahiplerinin su faturalarına destek olmak amacıyla “Askıda Fatura” uygulaması başlatıldı. İlk faturayı ödeyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu halkına çağrıda bulunarak, “Sağ elin verdiğini sol el görmüyor Hazreti Peygamberimizin buyurduğu gibi. Gün dayanışma günüdür. Gelin bu kara kışı yoksul vatandaşlarımızın elinden tutarak hep birlikte huzur içinde geçirelim.” dedi.

Bolu’da 2500 ihtiyaç sahibi aileye elektrik ve doğalgaz faturası desteği veren Bolu Belediyesi, dayanışma projelerine bir yenisini daha ekledi. Başkan Özcan’ın talimatıyla Bolu Belediyesi web sitesi üzerinden “Askıda Fatura” uygulaması başlatıldı. Bolulu hayırseverler, artık bundan böyle https://askidafatura.bolu.bel.tr/ adresi üzerinden ihtiyaç sahiplerinin su faturalarını ödeyerek, dayanışma örneği gösterebilecekler.

İlk faturayı Başkan Özcan ödedi

“Askıda Fatura” uygulamasının startını Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan verdi. Bugün makam odasında bilgisayar başına geçen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, https://askidafatura.bolu.bel.tr/ adresinden ilk faturayı ödedi.

“Sağ elin verdiğini sol el görmüyor”

Yaptığı fatura ödemesi sonrası dayanışma projesine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Ben şuan kimin faturasını ödediğimi bilmiyorum. Ama bir garibanın, faturasını ödeyemeyen bir ihtiyaç sahibi vatandaşımızın faturasını ödedim. O benim ödediğimi bilmiyor. Ben kimin faturasını ödediğimi bilmiyorum. Dolayısıyla, sağ elin verdiğini sol el görmüyor Hazreti Peygamberimizin buyurduğu gibi.” dedi.

“Kampanyayı başlatmak için ilk faturayı ödedim”

Ardından ülkede yaşanan zamlara ve ekonomik sıkıntılara değinen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Evet, zor günlerden geçiyoruz ekonomik olarak. Bu zor günlerde insanlar elektrik- doğalgaz faturalarından dolayı çok muzdarip. Biz biliyorsunuz 2500 aileye 500 TL’yi aşmamak kaydıyla 6 ay doğalgaz, 300 TL’yi aşmamak kaydıyla 12 ay da elektrik yardımı yapacağımızı söylemiştik. Bununla ilgili ödemelerimiz başladı. Değerlendirmelerimiz tamamlanmak üzere. Bir de belediyemize ödenmeyen faturalar vardı. Askıda fatura uygulamasına bu yüzden geçtik. Az önce de ben kendim hem kampanyayı başlatmak, hem de destek olmak için ilk fatura ödemesini gerçekleştirdim. Belediyemizin internet sitesine giriyorsunuz. Orada askıda fatura uygulaması var. Ödeyebileceğiniz faturayı seçip kredi kartı ile bu ödemeyi yapabiliyorsunuz.” diye konuştu.

“Zekat ve fitrelerinizi bu yolla yoksullara ulaştırabilirsiniz”

Başkan Özcan, Bolu halkından projeye destek vermelerini de isteyerek, “Mübarek Ramazan ayı yaklaşıyor. Ben şimdiden Mübarek Ramazan ayı boyunca yardımlarınızı, zekat ve fitrelerinizi bu yolla yoksullara ulaştırmanızı öneriyorum.  Gün dayanışma günüdür. Gelin bu kara kışı yoksul vatandaşlarımızın elinden tutarak hep birlikte huzur içinde geçirelim.” ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.