Bolu Belediyesi 153 farklı branşta kurs düzenliyor

Bolu Belediyesi il genelinde 153 farklı branşta sosyal, kültürel, mesleki ve teknik kurs düzenleniyor. Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde gerçekleşen ücretsiz kurslar Covid-19 salgınına rağmen alınan sıkı tedbirler altında tüm hızıyla devam ediyor.  

Bolu Belediyesi’nin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği sosyal, kültürel, mesleki ve teknik kurslar pandemiye rağmen hız kesmiyor.

Toplam 153 branşta kurs açılıyor

İki kurum işbirliği ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘Hayat Boyu Öğrenme Programı’ kapsamında açılan kurslardan “mesleki ve teknik” kursların branş sayıları geçen yıla oranla bu yıl büyük bir artış göstererek 56’dan 116’ya yükseldi. 36 farklı branşta düzenlenen “sosyal ve kültürel” kurslar ile 1. ve 2. kademe “okuma-yazma” kursları da devam ediyor.

Pandemi için gerekli önlemler alınıyor

Her yaş grubuna hitap eden 153 farklı branştaki kurslar, pandemi sürecinde bir süre ara verilmesine rağmen şu an gerekli tüm önlemler alınarak kursiyerlerine hizmet vermeyi sürdürüyor.

Kurslara düzenli gelen kursiyerler, sosyal ve kültürel, mesleki ve teknik anlamda kendilerini geliştirdikleri gibi, kursu başarıyla tamamlamaları halinde ise MEB onaylı sertifika almaya hak kazanıyorlar.

Başvurular devam ediyor

Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tamamen ücretsiz olan kurslar için 3 noktada başvuru almaya devam ediyor. Kurslara katılmak isteyenler vatandaşlar, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Bolu Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (Katlı otopark üstü) ve Bolu Belediyesi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’ne başvuruda bulunabilirler.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.