Bolu Belediyesi 10 bin kişilik aşure dağıtacak

Bolu Belediyesi tarafından muharrem ayı dolayısıyla 10 bin kişilik aşure dağıtılacak. Bolu Belediye Başkanlığı Sözcüsü ve Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, "Bizim kendi tespit ettiğimiz, her gün sıcak yemek ulaştırdığımız ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evlerine ve tüm devlet kurumlarımıza hijyenik bir şekilde ulaştıracağız." dedi.

Mübarek Muharrem ayı dolayısıyla Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı aşevi aşçıları tarafından 10 bin kişilik aşure hazırlandı.

COVİD-19 nedeniyle bu yıl sokakta dağıtım yapılmayacak

Bu yıl pandemi nedeniyle meydanlarda dağıtılamayacak olan aşureler, yarından itibaren resmi kurumlara ve aşevinden sıcak yemek hizmeti alan evlere dağıtılacak.

Özdemir: “Evlere ve kurumlara hijyenik bir şekilde ulaştıracağız”

Bolu Belediye Başkanlığı Sözcüsü ve Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir’de aşevindeki hummalı çalışmaları yerinde denetledi. Öğleden sonra aşevine gelen ve yapılan hazırlıklar hakkında bilgiler alan Özdemir, burada yaptığı açıklamada, “Dinimiz o kadar güzel bir din ki, yine paylaşmanın en güzel günlerinden bir tanesini daha yaşıyoruz. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’müzde geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda aşurelerimizi hazırladık. Arkadaşlarımız Türk bayrağı ve Bolu’yu seviyorum süslemeli 10 bin kişilik çok güzel bir aşure hazırlamışlar. Önceden caddede kurduğumuz stantlarda dağıtım yapıyorduk. Ancak bu yıl yaşadığımız pandemi nedeniyle bu şekilde dağıtamayacağız. Bizim kendi tespit ettiğimiz, her gün sıcak yemek ulaştırdığımız ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evlerine ve tüm devlet kurumlarımıza hijyenik bir şekilde ulaştıracağız. Ben tüm halkımızın muharrem ayını kutluyorum.” dedi.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.