CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI KUTLU OLSUN

Belediye Başkanı Tanju Özcan: “Yeni sokaklarımız bile adeta ‘bulvar’ gibi olacak”

Asfalt çalışmalarını yerinde denetleyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 'geçmişte yol konusunda ciddi eksikliklerin olduğunu' belirterek, "İnşallah bundan sonra bulvarlarımızı daha da güzelleştireceğiz. Yol konusunda çok ciddi eksiklikler vardı. Yeni sokaklarımız bile adeta bulvar gibi olacak." dedi.

Bolu Belediyesi’nin asfalt hareketi tüm hızıyla devam ediyor.

Son iki günde Kültür Mahallesi’nde geçmişte ihmal edilmiş iki önemli sokağı tozdan kurtaran Bolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü asfalt ekipleri, bugün de Aktaş Mahallesi Taşhancılar Caddesi ve Süreyya Sokak’ta asfalt serimine başladı.

Başkan Özcan çalışmaları yerinde inceledi

Onlarca silindir, 2 asfalt plenti ve çok sayıda personel ile gerçekleşen hummalı çalışmalar tüm hızıyla sürerken, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’da, Fen İşleri Müdürlüğü’nden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Feridun Yılmaz ile birlikte çalışmaları yerinde inceledi.

Burada asfalt ekibiyle sohbet edip bilgiler alan Başkan Tanju Özcan ve Başkan Yardımcısı Feridun Yılmaz, daha sonra, il genelinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

“Geçmişte yol konusunda çok ciddi eksiklikler vardı”

İl genelinde yürütülen çalışmaların Başkan Yardımcısı Feridun Yılmaz’ın koordinesinde hızla devam ettiğini belirten Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, geçmişte yol konusunda ciddi eksiklikler yaşandığını belirterek, “İnşallah bundan sonra bulvarlarımızı daha da güzelleştireceğiz. Geçmişte yol konusunda çok ciddi eksiklikler vardı. Yeni sokaklarımız bile adeta bulvar gibi olacak. Bunları da hızlı bir şekilde yapmaya çalışıyoruz. COVİD sebebiyle 2-3 aylık bir gecikmemiz oldu. O süreyi telafi etmek için arkadaşlarımız canla başla çalışıyorlar. Ben hepsine teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Yardımcısı Yılmaz: “Mevsim şartları izin verdiğince çalışmalarımız devam edecek”

Aktaş Mahallesi’ndeki çalışmalara bugün itibariyle başladıklarını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Feridun Yılmaz da, yaptığı açıklamada “Bugün akşama kadar 700 ton asfalt serimi gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

Yılmaz ayrıca, kilitli parke taşından asfalt yola geçiş yaptıklarını ve mevsim şartları el verdikçe çalışmalara devam edeceklerini de söyleyerek, “Bundan sonra inşallah her mahallede kilitli parke taşını kaldırarak asfalt yola geçeceğiz. Kaldırımları da yenileyeceğiz.  Buradan sonra Umutkent Mahallesi Yunus Emre Caddesi’ne gireceğiz. Daha sonra Sümer ve Tepecik Mahallelerindeki Hasan Tahsin Bulvarı’mız var, toz içerisindeydi orayı asfaltlayacağız. İki mahalleyi bir haftaya bitirmeyi planlıyoruz. Daha sonra Bahçelievler Mahallesi’nde kaldırım ve asfalt çalışmamız olacak. Mevsim şartları izin verdiği kadar çalışmalarımız devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.