Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan: “İzzet Baysal’ın adı sonsuza dek kalbimizde yaşayacak”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan:

“İzzet Baysal’ın adı sonsuza dek kalbimizde yaşayacak”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, büyük hayırsever İzzet Baysal’ı vefatının 22’nci yıl dönümünde rahmet ve minnetle anarak, “İzzet Baysal’ın adı sonsuza dek kalbimizde yaşayacak. Bizler ‘En büyük eserim’ dediği İzzet Baysal Vakfı’na ilelebet sahip çıkacak, İzzet Baysal’ı bu şehrin her köşesinde gururla yaşatacağız.” dedi.

05 Mart 2000 yılında hayatını kaybeden İzzet Baysal’ın, aramızdan ayrılışının 22’nci yıl dönümü dolayısıyla Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bir mesaj yayımladı. Başkan Özcan, yayımladığı yazılı mesajında, Bolu’nun babası, büyük hayırsever İzzet Baysal’ı rahmet ve şükranla anarak, şunları kaydetti:

“Bolumuzda eğitimden sağlığa kadar birçok alanda yaptığı dev yatırımlarla hepimizin gönlünde taht kuran, tüm varlığını, tüm helal kazancını Bolu’ya, bizlere adayan, İzzet Baysal Üniversitemizin kurucusu, Bolumuzun manevi babası, büyük hayırsever, merhum İzzet Baysal’ı aramızdan ayrılışının 22’nci yıl dönümünde rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum.

İzzet Babamızın sağlığında kalbi, her zaman Bolu ile atmıştı. Şimdi ise Bolu’ya kazandırdığı okulda, üniversitede okuyan, yaptırdığı hastanede dünyaya gözlerini açan, sağlık bulan, tüm Boluluların ve onun kurduğu üniversitede okuyan yüzbinlerce gencimizin kalbi İzzet Baysal ile atıyor. Ve atmaya da devam edecek!

İzzet Baysal’ın adı sonsuza dek kalbimizde yaşayacak.  Bizler “En büyük eserim” dediği İzzet Baysal Vakfı’na bir ilelebet sahip çıkacak, İzzet Baysal’ı bu şehrin her köşesinde gururla yaşatacağız.

Bu duygu ve düşünlerle; Bolumuzun Babası, büyük hayırsever İzzet Baysal’ı bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.

Ruhun şad, mekânın cennet olsun İzzet Baba!”

 

 

 

 

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.