BOLU BELEDİYE BAŞKANI TANJU ÖZCAN HDP’YE KINA GÖNDERDİ

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP’den geçici ihraç edilmesi kararına tepki olarak HDP Genel Merkezi’ne kına gönderdi. Özcan kına eylemine ilişkin yaptığı açıklamada, “Bir tanesini terör örgütü lideri Öcalan’a göndersinler. Bir tanesini de o Kandil’deki Kara Yılan şerefsizine göndersinler diye bu kınaları hazırladım. Benim bu Türk Milleti’nin altını oyan HDP denen yapıyla mücadelem terör örgütüyle bağını kesin kati bir suretle kesmediği sürece benim onlarla hesabım bitmeyecek.” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, mensubu olduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Yüksek Disiplin Kurulu kararıyla 1 yıl süreyle geçici olarak ihraç edildi. Kararın açıklanmasının ardından Başkan Tanju Özcan, HDP’lilerin sevinmelerine tepki amacıyla HDP Genel Merkezi’ne kına gönderdi.

PTT Kargo Bolu Şubesi önünde basın mensuplarına açıklama yapan Özcan, dünden beri bölücü terör örgütü mensuplarının siyasi uzantıları ve sempatizanlarının adeta bayram yaptığını söyleyerek, “Biliyorsunuz sığınmacılarla ilgili söylediğim sözler ve bunların terör örgütüyle bağlantılarını ortaya koyan konuşmalarım yüzünden uzunca bir süredir HDP’nin hedefindeydim. HDP’li yetkililer benim CHP’den ihraç edilmemi resmen talep ettiler. Dün de ziyadesiyle onları memnun eden bir karar çıktı. 1 yıllık süreyle CHP ile üyelik bağım askıya alındı. Geçici olarak ihraç edildim. Nasip olursa 13 Haziran’da, tedbirli olduğum için bu sürenin zaten yaklaşık 4 ayını tamamladım. 13 Haziran’da da evime, yuvama CHP’ye geri döneceğim” dedi.

Türk Milleti’nin altını oyan HDP ile mücadelem bitmeyecek”

HDP’ye kına gönderme amacına da değinen Özcan, “Bu terör örgütü uzantılarına, HDP yöneticilerine kına göndermek için geldim. Bunun anlamını herhalde herkes bilir. Bunlardan birkaç adet var. Hepsini HDP Genel Merkezi’ne gönderiyorum da yeterli miktarda bulundursunlar bu kınayı. Bir tanesini terör örgütü lideri Öcalan’a göndersinler. Bir tanesini de o Kandil’deki Kara Yılan şerefsizine göndersinler diye bu kınaları hazırladım. Az sonrada göndereceğim. Benim bu Türk Milleti’nin altını oyan HDP denen yapıyla mücadelem terör örgütüyle bağını kesin kati bir suretle kesmediği sürece benim onlarla hesabım bitmeyecek. Onların da benimle ilgili hesabı bitmeyecek” diye konuştu.

“HDP Kürt vatandaşlarımızın temsilcisi değildir”

Özcan ayrıca, açıklamasının tarihe not düşülmesi gerektiğini de söyleyerek, “Bugün söylediklerim tarihe not olarak düşsün. HDP Kürt vatandaşlarımızın temsilcisi değildir. HDP siyaseten iş tutulabilecek bir yapı değildir. HDP ile siyaseten bir araya gelmeyi düşünen varsa Türkiye’de ben iki kez daha düşünmesini tavsiye ediyorum. Çünkü vatan hainleriyle oturup konuşacak mevzumuz söz konusu dahi olamaz” ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.