“Biz görevde olduğumuz sürece kimse yatağa aç girmeyecek”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, belediyeden yardım talep eden ihtiyaç sahipleri ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Başkan Özcan vatandaşlardan biriyle yaptığı görüşmesinde, "Biz görevde olduğumuz sürece kimse yatağa aç girmeyecek." cevabı vererek, tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşacaklarını söyledi.

Bolu Belediyesi koronavirüs önlemleri kapsamında, kentte yaşayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşları telefonla arıyor. Belediye görevli onlarca personel, bu kapsamda her gün yüzlerce kişiyle telefonda görüşerek, ihtiyaçlarını soruyor, gıda ihtiyacı olanlara yardım kolisi ulaştırılıyor.
Başkan Özcan, ihtiyaç sahiplerine telefonla ulaştı
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da görevli personelle birlikte yardım talep eden bazı vatandaşlar ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için ‘gıda kolisi yardımı’ yapan hayırseverlerle telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
“Kimse yatağa aç girmeyecek”
Belediye çağrı merkezini ve kişisel cep telefonunu arayarak yardım talep eden bazı vatandaşları arayan Başkan Tanju Özcan, bir pazar esnafının salgından dolayı büyük mağduriyet yaşadığını belirtmesi üzerine, “Biz görevde olduğumuz sürece kimse yatağa aç girmeyecek.” diyerek yardımların en kısa sürede ulaşacağını söyledi.
Vatandaş: “Bolu sizin gibi bir başkanı olduğu için çok şanslı”
Bunun üzerine vatandaş da Başkan Özcan’a “Yaptığınız yardımları görüyoruz. Cenab-ı Allah sizi başımızdan eksik etmesin. Sizi yetiştiren anne-babadan Allah bin kere razı olsun. Bolu sizin gibi bir başkanımız olduğu için çok şanslı” sözleriyle teşekkür etti.
Hayırseverlere Teşekkür
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hayırseverlere görüşmesinde ise ülke olarak zor günlerden geçtiğinden bahsederek, bu süreçte elini taşın altına koyan ve 444 26 58 nolu çağrı merkezini arayarak ‘şartsız bağış’ yapan hayırseverlere teşekkür etti.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.