CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI KUTLU OLSUN

“Belediyemizin şehir içme suyu şebekesi ile bir alakası yok”

 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan zehirlenme vakalarına ilişkin açıklama

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Yuva Köyü’ndeki zehirlenme vakalarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Eğer ‘sudan kaynaklandığı’ iddiası varsa bunun belediyemizin şehir içme suyu şebekesi ile bir alakası yok. Farklı bir kaynaktan geliyor. İl Özel İdaresi tarafından geçmişte yapılmış bir depo” dedi.

Başkan Tanju Özcan, zehirlenme vakalarının yaşandığı merkeze bağlı Yuva Köyü’ne giderek, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Belediye Meclis Üyesi Ahmet Fidan ile birlikte ailelerle görüşen ve herhangi bir ihtiyaçlarının olup olmadığını soran Özcan, ardından bahse konu su deposunda incelemelerde bulundu.

“Su deposu bize ait değil”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, burada yaptığı açıklamada, içme suyu konusuna da açıklık getirdi. Zehirlenmeye sebep olduğu iddia edilen su deposunun Bolu Belediyesi’ne ait olmadığını belirten Özcan, “Burası Belediyemize ait bir mahalle değil. Sayın Bağlık Bakanı’nın tweet’inden sonra ‘bu salgın vakaları içme suyundan kaynaklandı’ dedikten sonra sürekli bizi arıyorlar. Söz konusu depo bize ait değil. Yani buradaki yerleşim yerinin, köyün suyu Bolu Belediyesi tarafından verilmiyor. Eğer sudan kaynaklandığı iddiası varsa, hani ulusal basından sürekli aradıkları için söylüyorum, bunun belediyemizin şehir içme suyu şebekesi ile bir alakası yok. Farklı bir kaynaktan geliyor. İl Özel İdaresi tarafından geçmişte yapılmış bir depo. Bu depodan da bir mahalle besleniyor” dedi.

“Basit bir zehirlenme vakasına benzemiyor”

Başkan Özcan, zehirlenen hastaları tedavi gördüğü hastanelerde ziyaret ettiğini de söyleyerek, “Ben buraya gelmeden önce hastaneye de gittim. Gerçekten ciddiye alınacak bir konu. Basit bir zehirlenme vakasına benzemiyor. Çünkü doktorların ifadesine göre, trombosit değerlerinde anormal şekilde artışlar ve düşüşler oluyor. Yine böbrekler çalışmaz duruma geliyor. Birazdan hıfzıssıhha toplantısına da gideceğim, bizim gördüğümüz şu; daha çok çocukların, kadınların ve yaşlıların etkilendiği görülüyor. Şu ana kadar Ankara’ya gönderilen numunelerden herhangi bir sonuç çıkmamış. Yani bu salgın neden dolayı olmuş hala belli değil. Halen de buradan hastalar çeşitli hastanelere naklediliyor. Biraz öncede ambulans buradaydı.  Allah beterinden korusun. İnşallah bir an önce hastanede, yoğun bakımda olan hastalarımızın sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyorum” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.