Belediye halkının yanında

Bolu Belediyesi, hem ekonomik anlamda hem de hava şartlarının olumsuzluğu ile tam bir kara kış geçirdiğimiz günlerde her anlamda Bolu halkının yanında oldu.

Aralıksız olarak devam eden ve 1950 yılından bu yana en yoğun kar yağışının yaşandığı Bolu’da, Bolu Belediyesi ekipleri teyakkuza geçti. Durmayan kar yağışına rağmen şehirdeki her sokağı açmak için mesaiye 7/24 aralıksız devam eden belediye ekipleri, vatandaşların yardım isteklerini de geri çevirmedi. Hem ekonomik şartların olumsuz oluşu hem de kenti etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle tam anlamıyla kara kış yaşandığını belirten Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ise, halkın zorlu gününde ihtiyacı olan herkese yardım elini uzattı.

Karla mücadele çalışmaları kapsamında şehirde ulaşımı kolaylaştırmak için Bolu’daki halk otobüsleri ücretsiz olarak vatandaşların hizmetine sunuldu. Ağır pandemi koşullarından itibaren vatandaşların her zorlukta yanında olan Bolu Belediyesi ekipleri, hayatı zorlayıcı kara kış günlerinde de mağduriyet yaşayan, evlerinden çıkamayan hasta, yaşlı, engelli ve ihtiyaç sahibi bütün vatandaşların evlerine, her gün sıcak yemek ulaştırdı.

“Hem ekonomik hem de hava şartları itibariyle tam bir kara kış geçirdiğimiz şu günlerde hiçbir vatandaşımızın yatağa aç girmesine vicdanım el vermez” diyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın talimatıyla zorluk çeken vatandaşların evlerine gıda kolisi ulaştırıldı.

Tüm bunların yanında kar yağışının yaşandığı ilk günden bugüne 70 araç ve 500 personel ise kimsenin mağduriyet yaşamaması için gece gündüz kar temizleme çalışmaları gerçekleştirdi.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.