BAŞKAN ÖZCAN’IN SEÇİM VAATLERİ BİR BİR GERÇEK OLUYOR

 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan müjdeyi verdi. Bolu şehir merkezinde nostaljik tramvay ve ücretsiz ring dönemi başlıyor. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın seçim vaatlerinden de olan tramvay ve ücretsiz ring hizmeti haftaya başlayacak.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolululara tramvay ve ring müjdesi verdi.

İşte ücretsiz ring güzergâhı

Düzenlediği basın toplantısında Boluluların hayatını kolaylaştıracak 2 projenin detaylarını kamuoyu ile paylaşan Özcan,  “Vatandaşımızla bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. 2009 seçimlerinde adayken ben bunu söylemiştim, ilk. Bu dönem Covid-19 sebebiyle bu sözümüz gecikti, başka sebepler de oldu. Ücretsiz ring hattı… Toplam uzunluğu 4 kilometre, Anıt Park’ın arkasından başlıyor, Valiliğin oradan devam ediyor, Askeriyenin oradan Cumhuriyet Caddesi’ne giriş yapıyor. Oradan devam ediyor, PTT’nin oradan, Köroğlu TV’nin önünden, Merkez Durakları’nın oradan Yukarı Çarşı’ya doğru devam ediyor. Sonra İsmet Paşa Caddesi üzerinden de Orman İşletme Müdürlüğü’nün arkasından Bahçelievler Karakolu, 50. Yıl İlköğretim Okulu sonra Vali Konağı ve tekrar Anıt Park’ın arkası olmak üzere 4 kilometrelik bu hat tamamlanıyor.” dedi.

Araçlar hazır

4 kilometre uzunluğundaki hatta ücretsiz hizmet verecek araçları satın aldıklarını kaydeden Özcan, “Bu hat tamamen ücretsiz olacak. Araçlarımızı aldık. Son giydirmeleri yapılıyor, haftaya bu hizmetimizi başlatıyoruz. Bu araçlar ayakta ve oturarak 30 kişi alıyor. İniş-biniş çok kolay. Altı yere yakın. Engelli vatandaşlarımızın da kullanabileceği araçlar.” diye konuştu.

Güzergâh seçimleri ile ilgili olarak da değerlendirmelerde bulunan Özcan, “Bu hattın geçtiği noktalar, hep merkezi. İş yerlerinin yoğun olduğu noktalar ve vatandaşların araçla gelmesini zorunlu kılan noktalar. Biz vatandaşımızın Yukarı Çarşı’da alışveriş yapmak için, İsmet Paşa Caddesi’nde, İzzet Baysal Caddesi’nde, Cumhuriyet Caddesi’nde alışverişini rahat yapabilmesi adına bu uygulamayı başlattık.” ifadelerini kullandı.

İzzet Baysal Caddesi’ne tramvay geliyor

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan toplantıda nostaljik tramvay müjdesi de verdi. Anıtpark-İzzet Baysal Caddesi arasına nostaljik bir tramvay koyacaklarını açıklayan Özcan, “Anıtpark ile kapalı olan İzzet Baysal Caddesi’nden belediye önüne kadar olan kısma nostaljik bir tramvay koyuyoruz. Tamamen ücretsiz hizmet verecek. O da sadece Anıt Park’tan belediye önüne kadar gelecek ve dönecek. İlk etapta bunun sayısı 1 olacak. Sonrasında bunu da 2’ye çıkaracağız. Yaşlılarımızın, engellilerimizin, yürüme zorluğu çeken vatandaşlarımızın ücretsiz olarak bu hizmetten faydalanmasını sağlamaya çalışacağız” dedi.

“Vatandaşlarımızdan isim önerisi bekliyoruz”

4 otobüs ve tramvay için Bolu halkından isim önerisinde bulunmalarını da talep eden Özcan, “Dört otobüsümüze ve tramvayımıza isim koymak istiyoruz. Bu konuda isim önerisi olan vatandaşlarımız 444 26 58 numaralı telefonu arayıp, isim önerilerin bulunabilirler. Yine Bolu Belediye’mizin İnstagram ve Facebook sosyal medyalarına da bu isim önerilerini atabilirler. Bizim de aklımızda isimler var ama vatandaşımıza soralım istiyoruz. ” diye konuştu.

 

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.