BAŞKAN ÖZCAN’IN MİLYONLARI İLGİLENDİREN YASA TASARISI TBMM’DE RET EDİLDİ

 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün vasıtasıyla TBMM’ye sunduğu ve milyonlarca vatandaşı ilgilendiren yasa tasarısı Cumhur İttifakı üyelerinin ret oyuyla gündeme dahi alınmadı.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, geçtiğimiz günlerde ‘Esnaf ve vatandaşların belediyelere olan borçlarının 01 Aralık 2020 tarihinden geriye dönük olarak gecikme zamları ve faizlerinin bir defaya mahsus silinmesi’ konusunda yasa tasarısı hazırlayıp Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün vasıtasıyla TBMM’ye sundu.

Başkan Özcan’ın, Covid-19 ve ekonomik kriz sebebiyle çok zor günler geçiren başta esnaflar olmak üzere milyonlarca vatandaşı doğrudan ilgilendiren bir konuda sunduğu yasa tasarısı, Cumhur İttifakı üyelerinin ret oylarıyla gündeme dahi alınmadı.

“Üzülerek söylüyorum kanun teklifini gündeme dahi aldırmadılar”

Bugün gerçekleştirdiği bir basın toplantısında bu konu ile ilgili de konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kararın gündeme dahi alınmamasına son derece üzüldüğünün belirterek; “Bakın ben geçtiğimiz günlerde Bilecik Milletvekilimiz Sayın Yaşar Tüzün’e bir kanun teklifi verdirdim. Biz hayatı kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Bakın Covid geçti, büyük bir ekonomik kriz yaşıyoruz. Esnafımızın ve vatandaşımızın belediyelere borçları birikti. Bu borçların 1 Aralık 2020 tarihinden geriye dönük gecikme zamlarını ve faizlerini bir defaya mahsus silin diye kanun teklifi verdirdim TBMM’de ama gündeme bile almadılar üzülerek söylüyorum. Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren bir konuda bu kardeşiniz düşündü, planladı, teklif haline getirdi ve Sayın Milletvekilimiz ve eski belediye başkanı da olması dolayısıyla konuyu daha iyi anlayacağını düşündüğüm Yaşar Tüzün’de genel başkanımızın da bilgisi dahilinde bu kanun teklifini verdi. Ama gündeme dahi alınmadı. Neymiş torba kanun getireceklermiş. Bakın gelecek hafta limanları özelleştirecekler. Millet neyin derdinde bunlar neyin derdinde” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.