Başkan Özcan’dan temizlik işçilerine 1 Mayıs jesti

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, görevleri başındaki temizlik işçileri ve itfaiye personellerini ziyaret etti. Sürpriz ziyarette Özcan, işçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramlarını kutlayarak, çalışmaları için Bolu halkı adına teşekkürlerini sundu, hem de bayram mesaisine ilave ekstra mesai müjdesi verdi.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü sebebiyle Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, görevleri başında olan Temizlik İşleri ve İtfaiye Müdürlüğü personellerine sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

“Ne yapsak hakkınız ödenmez”

Ziyarette Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, mahalle aralarında çöp toplayıp, yerleri süpüren işçilerin bayramlarını kutlayarak, sohbet etti.  İşçilerle sohbetinde bugünün emek ve işçi bayramı olduğunu dile getiren Özcan, “Bugün 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı. İşçi bayramınız kutlu olsun. Hem mübarek Ramazan günü, hem İşçi Bayramı ama siz hizmetlerin aksamaması adına, hele ki şu korona günlerinde halk sağlığını korumak için yoğun bir şekilde çalışıyorsunuz. Bundan dolayı sana ve tüm arkadaşlarına şükranlarımı sunuyorum. Ne yapsak hakkınızı ödeyemeyiz.” dedi.

“Temizlik işçilerine ekstra 1 yevmiye daha vereceğiz”

Özcan ayrıca, işçilere bayram mesailerine ilave olarak 150 TL daha maddi destek vereceklerini söyleyerek “Biz bir aileyiz. Ne yapsak hakkınız ödenmez.  Tabi bayram olması nedeniyle yasal hakkınızı alacaksınız. Ancak onun dışında temizlik işleri müdürlüğümüzde çalışan 196 personelimize bayram mesailerine ek olarak 150 TL daha vermek istiyorum. Bu az ama yine de bir bayram hediyesi olsun. Hepinize kolaylıklar diliyorum.” diye konuştu.

Temizlik işçisi: “Bugüne kadar bizim bayramımızı kutlayan olmadı, sağ olun”

5 yıldır temizlik işçisi olarak çalıştığını söyleyen belediye personeli de büyük mutluk duyduğunu belirterek, “5 yıldır temizlik işçisiyim. Bugüne kadar bizim işçi bayramımızı kutlayan olmadı, çok sağ olun.” sözleriyle Başkan Özcan’a teşekkür etti.

 

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.