CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI KUTLU OLSUN

Başkan Özcan’dan çölyak hastalarına destek

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu ilinde bulunan çölyak hastaları ile bir araya geldi. Bolu Belediye Meclisi’nde gerçekleştirilen programda, çölyak hastalarına Bolu Belediyesi tarafından özel olarak ürettirilen glütensiz makarnalardan hediye eden Başkan Özcan, “Sizlere alışveriş kartı da hediye edeceğiz ki diğer glütensiz ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz” dedi.

Bolu’da bulunan çölyak hastası vatandaşlarımıza hem destek vermek hem de hastalık hakkında farkındalık yaratmak amacıyla Bolu Belediyesi Meclis Salonu’nda bir program gerçekleştirildi. Programa Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve eşi Meral Özcan, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Leyla Beykoz, daire müdürleri ve ilimizde bulunan 64 çölyak hastası katıldı.

Programda bir konuşma yapan Başkan Özcan, “Çölyak hastalığı çok farklı ve zor bir hastalık. Bu hastalığa göre beslenmeniz gerekiyor ve bunun da ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Bugün kendi Iza unumuzdan glütensiz olarak Barilla firmasına ürettirdiğimiz özel makarnalardan sizlere dağıtmak istedik. Bunun yanında alışveriş kartı da hediye edeceğiz sizlere ki diğer glütensiz ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz. Bu bir farkındalık projesi ve amacımız burada çölyak hastalığı, çölyak hastalarına karşı toplumdaki hassasiyeti arttırabilmek. Bu programı bu amaçla düzenledik. Davetimize katıldığınız için sizlere teşekkür ederim. Bundan sonraki süreçte de Bolu ilimizdeki çölyak hastalarımıza daha çok destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Başkan Özcan daha sonra çölyak hastalarının isteklerini de dinleyerek, çözüm noktasında belediye olarak her zaman yanlarında olduklarını iletti.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.