Başkan Özcan’dan 18 Mart mesajı:

Çanakkale Zaferi; Türk milletinin destanıdır”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109’uncu yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Özcan, yazılı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Çanakkale Zaferi’nin 109’uncu yıl dönümünü kutladığımız bu anlamlı günde; cennet vatanımız için canlarını ortaya koyan aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle yâd ediyorum.

Çanakkale Zaferi; imkânsız denileni başaran yüce Türk milletinin destanıdır. Türk milleti Çanakkale’yi geçilmez kılarak, Türk’ün cesaretini, kahramanlığını ve esarete asla boyun eğmeyeceğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Çanakkale Savaşları’ndaki başarılarıyla tarih sahnesine çıkmış ve daha sonrasında Millî Mücadele’mizin lideri olmuştur.

Ben bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’ni kutluyor; başta Cumhuriyetimizin Kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve topraklarımızı vatan kılan aziz şehit ve gazilerimizin manevi hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.”

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.