Başkan Özcan pazaryerindeki adaletsizliğe son verdi

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Manavlar Odası Başkanı Mustafa Altındal’ın  da katılımıyla imza altına alınan karar sonucu Bolu Pazarı’nda bulunan esnafların kira ve işgaliye bedellerindeki adaletsizliğe son verdi.

Bolu Pazarı’nda faaliyet gösteren esnafların kira ve işgaliye bedelleri arasındaki adaletsizliğin ortadan kaldırılması adına gerçekleştirilen çalışmalarda sona gelindi. Başkan Özcan’ın talimatıyla, Bolu Belediyesi daire müdürleri ve Bolu Manavlar Odası’nın birlikte gerçekleştirdiği araştırma sonucunda alınan karar, Başkan Özcan ve Bolu Manavlar Odası Başkanı Mustafa Altındal tarafından imzalanarak hayata geçti.

“Pazaryerindeki adaletsizliğe odamızla da mutabık kalarak son verdik”

Konu ile ilgili Başkanlık Makamında gerçekleştirilen toplantıda konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan; “Pazaryerinde bulunan esnaflarımızın kira bedellerinin arasında bir adaletsizlik vardı ve biz uzun süredir bu konu ile ilgili müdürlerimizle ve manavlar odası başkanımızla görüşmeler yapıyorduk. Bugün ise odamızla da mutabık kalarak bu adaletsizliği gidermiş olduk. Esnafımıza da ekonomik olarak büyük kolaylık sağlamış olduk. Ben hayırlı olmasını temenni ediyorum. Biz pazaryerimizin sorunlarının çözümü noktasında her zaman adım atmaya hazır olduğumuzu daha önce sık sık söylemiştik ve bugün de bunun somut bir yansımasını hep birlikte imza altına almış olduk. Ben sayın başkana da esnafın hakkını hukukunu koruma adına gösterdiği gayretlerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“Başkanımıza minnettarız”

Alınan karardan son derece mutlu olduklarını dile getiren Manavlar Odası Başkanı Mustafa Altındal ise; “Ben başta size ve görevli arkadaşlarımızın hepsine çok teşekkür ediyorum. Pazaryerimizdeki bazı kısımların kiraları az bazı kısımların ise kiraları oldukça fazlaydı. Biz bugün adaleti sağlamak için ortada bir karar aldık. Şu an bütün esnafların kiralarını aynı düzeye getirdik. Bu konuda Belediye Başkanımız Sayın Tanju Özcan’a minnettarız ve kendisine çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.