Başkan Özcan “Gökyüzünden Bolu” fotoğraf sergisinin açılışını yaptı

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’nde fotoğrafçı Durmuş Şahar tarafından açılan  “Gökyüzünden Bolu” konulu fotoğraf sergisinin açılışını yaptı.

1998 yılının Ağustos ayında helikopter ile Bolu’yu görüntüleyen fotoğrafçı Durmuş Şahar, Bolu Belediyesi Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’nde açtığı “Gökyüzünden Bolu” adlı fotoğraf sergisi ile o gün çektiği tüm fotoğrafları Boluluların beğenisine sundu.

Bolu’nun farklı bölgelerinden havadan çekilen çok sayıda fotoğrafların yer aldığı serginin açılışı Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından yapıldı.

Sergi açılışında fotoğraflar hakkında bilgiler veren fotoğrafçı Durmuş Şahar, 1998 yılının Ağustos ayında Boluspor’un eski başkanlarından Yılmaz Becikoğlu’nun kiraladığı sivil helikopter ile Bolu’yu dolaşarak, fotoğrafları çektiğini söyledi. Çektiği fotoğrafları gelecek nesillere aktarmak için Bolu Belediyesi Basın Yayın Birimi arşivine teslim edeceğini söyleyen Şahar, serginin 1 hafta boyunca açık kalacağını belirterek, tüm Boluluları sergiyi gezmeye davet etti.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da anlamlı bağışı dolayısıyla fotoğrafçı Durmuş Şahar’a teşekkür etti. Başkan Özcan daha sonra serginin açılış kurdelesini keserek, ardından Şahar ile birlikte sergiyi dolaştı ve sergilenen fotoğrafları inceleyerek bilgiler aldı.

Başkan Özcan ayrıca sergi açılışı sonrasında ise Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’nde devam eden kursları da ziyaret ederek, kurs öğretmenleri ve kursiyerler ile sohbet etti.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.