Başkan Özcan, Büyükcami-Gölyüzü-İhsaniye’de inceleme yaptı

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Büyükcami, İhsaniye ve Gölyüzü Mahallesi’nde sorun ve talepleri yerinde tespit etti.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, merkeze bağlı 43 mahallenin sorunlarını yerinde görmek amacıyla başlattığı inceleme gezilerini bugün de Büyükcami, İhsaniye ve Gölyüzü Mahallesi’nde incelemelerde bulunarak sürdürdü.

Geziler kapsamında ilk olarak Büyücamii Mahallesi’ne giden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Mahalle muhtarı Ahmet Yusuf Akduman ile Yukarı Çarşıyı birlikte dolaştı. Burada talep ve sorunları yerinde tespit eden Özcan, esnaf ve vatandaşların görüşlerini de dinledi.

Yukarı Çarşıda yapılacak çalışmalar planlandı

Tarihi Taşhan’da incelemelere ilişkin açıklama yapan Özcan, “Burada daha önce yapılmış bir çalışma vardı ama sundurmalar yapılmamıştı. Sundurmaları belediye olarak biz yapacağız, bedelini de esnaflarımızdan tahsil edeceğiz. O şekilde konuştuk. Yine geçmişte Necdet bey (Gören) döneminden kalan taşlar var. Artık bunların yenilenme zamanı geldi. Ayrıca altyapı ile ilgili birkaç sorun da var. Onları da gidereceğiz. Aydınlatmayı da sağlayacağız bu yıl içinde.” dedi.  Esnaflara yaptığı görüşmelerin detaylarından da bahseden Özcan, “Esnaflarımızdan, Bolu turizm şehri olacaksa erkenden dükkânları kapatmayın ricasında bulunduk.” diye konuştu.

“Çalışmaları öncelik sırasında göre yapacağız”

Büyükcamii Mahallesi’ndeki incelemelerini tamamlayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, daha sonra ise İhsaniye ve Gölyüzü Mahallelerine giderek, sorun ve talepleri yerinde gördü. Özcan, burada yaptığı açıklamada ise, “Bugün gezilerimize Büyükcamii mahallemizle başlamıştık. Sonrasında ise İhsaniye ve Gölyüzü Mahallesi muhtarlarımızla mahallelerimizi sokak sokak gezdik. İki mahallemizin muhtarları da uzun yıllardır görevde oldukları için sorunlara hâkimler. Dolayısıyla yapılması gerekenlerle ilgili istişarelerde bulunduk. Altyapıyla, üstyapıyla ilgili bazı eksiklikler var. Muhtarımıza planlamalarımızı ilettik, öncelik sırasına göre çalışmaları yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.