Başkan Özcan “Ahi Evran Yılı” kutlamalarında örs üzerinde demir dövdü

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Yukarı Çarşı’daki 2021 Ahi Evran Yılı kutlama programına katıldı. Beyazıt Camii önündeki programda Başkan Özcan, esnaf ve vatandaşların Ahilik Haftası’nı kutlayarak, çekiçle örs üzerinde demir dövdü.

Bolu’da 2021 Ahi Evran Yılı tarihi Yukarı Çarşı’da düzenlenen etkinlikte kutlandı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce Yıldırım Beyazıt Camii önünde düzenlenen programda Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da katıldı. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan yoğun katılımın olduğu programda esnaf ve vatandaşların 2021 Ahi Evran Yılı’nı kutlayarak, ardından çekiçle örs üzerinde demir dövdü. Ardından Ahilik duasında dua eden Belediye Başkanı Tanju Özcan, daha sonrası ise esnaflarla beraber ikram edilen simit, helva ve çorba ile kahvaltı yaptı.

Bu anları sosyal medya hesaplarından paylaşan Başkan Özcan, diğer esnaf ve sanatkarların da 2021 Ahi Evran Yılı’nı kutlayarak, “Güne Yukarı Çarşı’mızda 2021 Ahi Evran Yılı nedeniyle düzenlenen programda esnaf ve vatandaşlarımızla bir araya gelerek başladık. Dürüstlüğü, iyi ahlakı ve kardeşliği esas alarak Anadolu’nun güzel değerlerini uzun yıllardır yaşatan tüm esnaf ve sanatkârlarımızın 2021 Ahi Evran Yılı kutlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımıza hoşgeldiniz.

Mesaj için tıklayın.