Başkan Özcan, engelli bireylerin yüzlerini güldürmeye devam ediyor

Hediye akülü sandalyelerine kavuşan engelli bireyler mutluluk gözyaşları döktü.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, hayırsever iş adamı Ahmet Mermer’in gönderdiği 8 adet akülü araçtan 3’ünü ihtiyaç sahiplerine teslim etti. Akülü araçlarına kavuşan engelli bireylerden bir çocuğun mutluluk gözyaşları herkesi duygulandırdı. Başkan Özcan, hayırseverlere çağrıda bulunarak, “Engelli bireylerimize hep birlikte sahip çıkalım. Biz bu noktada Bolu Belediyesi olarak köprü olmaya hazırız.”  dedi.

Son bir yıl içinde yüzlerde akülü sandalye dağıtan Bolu Belediyesi’nin engelli bireylere desteği artarak devam ediyor. Bu kapsamda son olarak Bursa’da faaliyet gösteren Sabo firmasının sahibi Bolulu işadamı Ahmet Mermer tarafından bağışlanan 8 adet akülü araçtan 3’ü bugün ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Başkan Özcan bizzat teslim etti

Bedensel engelli bireyleri evlerinde ziyaret eden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hayırsever iş adamı Ahmet Mermer’in gönderdiği akülü araçları bizzat teslim etti. Hayatlarını kolaylaştıracak akülü araçlarına kavuşan engelli bireyler büyük mutluluk yaşadı. Bedensel engelli bir çocuğun sevinçten hıçkıra hıçkıra ağlaması ise Başkan Özcan ve beraberindekilere duygu dolu anlar yaşattı.

“Engelli bireylerimize hep birlikte sahip çıkalım”

Üç engelli bireye erken bayram yaşatan etkinlikte hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü vazifesi gördüklerini belirten Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, hayırsever vatandaşlara çağrıda bulundu. Özcan, “10-16 Mayıs tarihleri arası Engelliler Haftası. Tabi bu bir kutlama haftası değil, farkındalık yaratma haftası. Bu anlamda bizde bazı engelli kardeşlerimizi, çocuklarımızı ziyaret ettik ekibimizle beraber. Sağ olsun Bursa’da işyerleri olan Bolulu Ahmet Mermer ağabeyiz 8 adet akülü sandalye gönderdi. Biz de onun adına üç kardeşimize onun hediyesini takdim ettik. Az önce o engelli kardeşimizin mutluluk gözyaşlarına şahit olduk. O yüzden biz diyoruz ki, bundan sonraki süreçte engelli bireylerimize hep birlikte sahip çıkalım. Biz bu noktada Bolu Belediyesi olarak köprü olmaya hazırız. Tüm vatandaşlarımızdan katkı ve destek bekliyoruz.” dedi.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.