Bağış kampanyasına destek büyüyor

Saadet Partisi ile Berberler ve Kuaförler Odası kampanyayı desteklediklerini açıkladı.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Borazanlar Mahallesi’nde yapılması planlanan cami inşaatı için başlattıkları bağış kampanyasının önemini ve detaylarını paylaşmaya devam ediyor.  Bağış kampanyasının vatandaşlara iletilmesi noktasında STK’lardan destek beklediğinin altını çizen Başkan Özcan, “Haberim olmadı. Katkı vermek isterdim diyen kimse olsun istemiyorum. Duymayan kimse kalsın istemiyorum” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Borazanlar Mahallesi’ne inşa edilecek yeni caminin yapımı için başlatılan bağış kampanyası ile ilgili bilgi vermek amacıyla Bolu Berberler ve Kuaförler Odası ile Saadet Partisi İl Başkanlığını ziyaret etti.

BU ÇAĞRI DESTEK VERMEK İSTEYEN TÜM VATANDAŞLARIMIZA

Saadet Partisi İl Başkanı İsa Sayın ve partililerle bir araya geldiği ziyarette projeyle ilgili konuşan Başkan Özcan, “Bolumuzda, merkezde 105 cami var. Ortalama 1500 kişiye bir cami düşüyor.  Ama Borazanlar Mahallemizde 18 bin nüfusa 2 cami… Bu düşünceden hareketle belediye olarak ihtiyacı karşılayalım, diğer belediyelere de örnek olsun istedik. Kendi bütçemizle bunun ihalesine çıkmaya karar verdik. Bununla ilgili kaynağımızı da zaten geçen sene ayırmıştık. Bazı vatandaşlarımız bizi aradılar. Bizde karınca kararınca katkı sunmak istiyoruz dediler. Derdimiz caminin masrafını vatandaşın sırtına yıkmak değil, sadece katkı vermek isteyenlerin önünü açmak. ‘Haberim olmadı katkı vermek isterdim’ diyen kimse olsun istemiyorum. Duymayan kimse kalsın istemiyorum. Bu nedenle sizleri de ziyaret etmek istedik. Dün bir çocuk 4 TL bağış yaptırtmış. Mesaj atmış, ‘Tanju amca’ demiş. Bir firmada asgari ücretle çalışan biri, ‘Aslında daha fazla ayırmak istiyorum ama 27 TL ayırabildim’ demiş. Dün bir vatandaşımız beni aradı. ‘Bilboard afişini görünce cebime baktım 30 liram çıktı. Gittim 15 TL’sini yatırdım’ dedi. ‘Ben de karınca kararınca bu camiye destek vermek istiyorum’ diyen tüm vatandaşlarımıza bu çağrıyı yapalım dedik” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Saadet Partisi Bolu İl Başkanı İsa Sayın ise, “Sadece cami hususunda değil siyasi partilerle fikir alış verişi yapma hususunda başkanımızın gerçekten samimi bir duruşu var. Cami mutlaka bir ihtiyaç. Belediye kanalıyla yapılması da önemli çünkü arada vatandaş da kendi isteğiyle bağış yapmak istiyor. Belediye gibi bir devlet kurum aracı olduğu için gönül rahatlığıyla bağışlarını ulaştırabiliyorlar. CHP’li belediye tarafından böyle bir şeyin yapılmasının da önemli olduğunu düşünüyorum. İnsanların kucaklaşması bir kısmın bir kısmı düşman olarak görmemesi açısından da önemli bir adım olacak diye düşünüyorum. Bu sembolik adımı belki de caminin kendisinden daha önemli olarak değerlendiriyorum. En başta ben olmak üzere, gönlünden ne koparsa bizim teşkilatımızdan da bağış yapanlar olacaktır” diye konuştu.

Başkan Özcan,  Bolu Berberler ve Kuaförler Odası’nda yaptığı açıklamada ise, bölgedeki ihtiyaca göre hareket ettiklerini belirterek, “3 tane kamu bankasında senin de bir camin olsun sloganıyla bir kampanya başlattık. Allah razı olsun kampanyamıza ilk bağış Kılıçdaroğlu, Meral Akşaner ve İmamoğlu tarafından geldi. Ben de Sayın cumhurbaşkanı başta olmak üzere siyasi parti liderlerine bir manevi destek çağırısı yaptım. Herhangi bir siyasi düşünceyle hareket etmiyoruz. Burada bir camiye ihtiyaç var. Başka yerde kreşe ihtiyaç olursa onu yapacağız” ifadelerini kullandı.

Bağış kampanyasını destekleyeceklerini ifade eden Bolu Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Nezahat Gökçeoğlu ise “Başlatılan projenin maneviyatı çok yüksek. Biz de bu noktada duyuru noktasında elimizden geleni yaparız. Ben ve kuaför arkadaşlarım da şartları ne olursa olsun çorbada benim de tuzum olsun diyecektir.” diye konuştu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziyaretlerine, Berberler ve Kuaförler Odası ile Saadet Partisi Bolu il binasında devam eden Başkan Özcan,  başlattıkları yardım kampanyasına Bolulu bir çocuğun 4 TL’lik bağış yaptığını ifade etti.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Borazanlar Mahallesi’ne inşa edilecek yeni caminin yapımı için başlatılan bağış kampanyası ile ilgili bilgi vermek amacıyla Bolu Berberler ve Kuaförler Odası ile Saadet Partisi il binasını ziyaret etti.

 

‘Senin de bir camin olsun’ sloganıyla başlatılan yardım kampanyası hakkında bilgi veren Başkan Özcan, camiyi yapacak ekonomik güçlerinin olduğunu belirtirken,“ şın, birçok vatandaşın kendilerine ulaşarak caminin sevabına nail olmak istediklerini ilettiğini, bu nedenle resmi bağış kampanyası başlattıklarını” ifade etti.

 

Konuyla ilgili konuşan Özcan, “

 

Sohbet havasında gerçekleşen ziyaretlerde Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, hem Saadet Partisi il yönetimiyle hem de Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı ————- yla, inşasına başlanılacak camii için başlatılan bağış kampanyasına ilişkin bilgilendirme yaptı.

 

 

Bilgilendirmede camiyi yapacak ekonomik güçlerinin olduğunu altını çizen Başkan Özcan, buna karşın, birçok vatandaşın kendilerine ulaşarak caminin sevabına nail olmak istediklerini ilettiğini, bu nedenle resmi bağış kampanyası başlattıklarını söyledi.

 

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.