Atatürk’ün Bolu’ya gelişinin 86. yıl dönümü kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Bolu’ya gelişinin 86. Yıl dönümü Anıt Park’ta düzenlenen program ile kutlandı.

İl protokolü ve çok sayıda vatandaşların katılımlarıyla gerçekleşen program, Ata’nın huzuruna çelenklerin sunumuyla başladı.

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Yavuz Çankaya, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

Çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra ise Anıt Özel Defteri’nin okunmasına geçildi.

Anıt Özel Defteri’ne yazdıklarını okuyan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, şu ifadeleri kullandı:

“Vizyonu, cesareti ve kararlılığı ile bizlere çağdaş ve demokratik bir Türkiye bırakan, tüm dünyaya kuşaklar boyunca örnek olmuş ve olmaya da devam eden büyük lider, eşsiz kahraman Mustafa Kemal Atatürk; Bugün, ilimize teşriflerinizin 86. Yıl dönümü. Bizler aynı o günkü heyecanla sizi sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz. 17 Temmuz 1934 yılında Bolu’ya gerçekleştirdiğiniz ziyarette, kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilmesi kararınız ile tüm dünyaya çağdaşlık, özgürlük ve demokrasi dersi verdiniz. Böylesine önemli bir kararı Bolu’da almanız bizleri son derece gururlandırmış, sizin vizyon, cesaret ve kararlılığınız bizlere her zaman örnek olmuştur. Bolu Belediye Başkanı olarak, sizin fikir ve düşüncelerinizden hiçbir zaman ayrılmadan, en büyük emanetiniz olan Türkiye Cumhuriyeti’nin, en güzel şehirlerinden birisi olan Bolu’ya, gösterdiğiniz hedefler doğrultusunda hizmet edeceğime bir kez daha huzurunuzda söz veriyorum. Yüreği; bu vatana hizmet etme aşkı ve sizin sevginiz ile dolu olan bir Belediye Başkanı olarak, başta sizleri ve tüm silah arkadaşlarınızı saygı ve özlemle anıyor, Bolu halkı adına şükranlarımı sunuyorum. Ruhunuz şad olsun…”

Bolu Valisi Ahmet Ümit’in de Anıt Özel Defteri için kaleme aldıklarını okuyup imzalamasından sonra kutlama programı sona erdi.

 

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.