Atatürk, sevdiği türkülerle anıldı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Bolu Belediyesi tarafından düzenlenen “Atatürk’ün sevdiği türküler ve Cumhuriyet” adlı Türk halk müziği konseriyle anıldı. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bordo salonda gerçekleştirilen konsere yüzlerce vatandaş katıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Bolu Belediyesi tarafından düzenlenen “Atatürk’ün sevdiği türküler ve Cumhuriyet” konserinde, en sevdiği türkülerle anıldı. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bordo salonda gerçekleştirilen ve seksen beş kişilik dev koronun sahne aldığı konsere, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile eşi Meral Özcan, daire müdürleri ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Dev koro Atatürk’ün en sevdiği türküleri söyledi

Şefliğini Tahsin Arslan’ın yaptığı, Bolu Belediyesi ve İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği korosu, 2 bölümden oluşan konserde Atatürk’ün en sevdiği türküleri seslendirdi. Koronun seslendirdiği bazı türkülere halk oyunları ekiplerinin gerçekleştirdiği halk dansları gösterileri de renk kattı. Konser sonunda salonda bulunan yüzlerce izleyici dev koroyu ayakta alkışladı.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.