Belediyenin kullandığı elektriğin yarısı bedava!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan bunu da yaptı!

Bolu Belediyesi çatısına yerleştirilen güneş panelleri ile elektrik üretimine başlanıldı. Çatıya kurulan GES ile belediye ana binasının yıllık elektrik giderinin yüzde 50’sini karşılayacak. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “GES sadece 1,5 yıl gibi kısa bir zamanda yatırımını amorti edecek. Belediye nasıl yönetilir, tasarruf nasıl yapılır bazıları görsün” dedi.

 Bolu Belediyesi ana binasında kullandığı elektriğin yarısını güneş enerjisinden elde edecek.

En son teknoloji kullanıldı

Artan elektrik maliyetlerine çözüm arayan Bolu Belediyesi, belediye ana binasının çatısına Güneş Enerji Santrali (GES) kurmaya karar verdi. Yapılan araştırma sonucu 900 m2’lik çatıya çok sayıda en son teknolojik solar panellerden yerleştirildi. Devreye alınan paneller elektrik üretmeye başladı.

Yatırımı 1,5 yılda amorti edecek

Bolu Belediyesi kurulan bu GES ile yıllık ortalama 360.000 kWh elektrik üretecek. Sadece 1,5 yılda kendi yatırımını amorti edecek GES ise belediye ana binasının yıllık elektrik giderinin yüzde 50’sini karşılayacak.

“Tasarruf nasıl yapılır bazıları görsün”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Artan elektrik maliyetlerine karşı Belediye Ana Hizmet Binamızın çatısına GES kurmaya karar verdik. Yaptığımız detaylı araştırmayla, 900 metrekarelik çatımızı solar panellerle donattık. Bu sayede senede ortalama 360.000 kWh elektrik üreteceğiz. Bu da belediye ana hizmet binamızın yıllık elektrik giderinin yüzde 50’sine tekabül ediyor. Yani ana binamızda kullandığımız elektriğin yüzde 50’sini bedavaya getireceğiz. GES ise sadece 1,5 yıl gibi kısa bir zamanda yatırımını amorti edecek. Belediye nasıl yönetilir, tasarruf nasıl yapılır bazıları görsün.” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.