CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI KUTLU OLSUN

3D Yaya geçidi uygulaması başladı

Bolu Belediyesi şehir içerisinde bulunan yaya geçitlerinde yayaların güvenliğinin artırılması adına 3D Yaya geçidi uygulamasına geçiyor. İlk olarak İzzet Baysal Devlet Hastanesi Bulvarı ve Cumhuriyet Caddesi Koç İlköğretim Okulu önünde gerçekleştirilen uygulama ilerleyen günlerde birçok noktada yer alacak.

Bolu Merkez’de bulunan cadde ve sokaklarda yayaların güvenliğinin artırılması adına Bolu Belediyesi tarafından yeni bir uygulamaya başlanıldı. Uygulama kapsamında eski yaya geçitlerinin yerine 3D Yaya Geçidi yapılıyor. Yeni uygulama sayesinde sürücüler uzaktan yaya geçidine yaklaştıklarında geçit önünde kasis olduğunu algılayarak hızlarını düşürmek zorunda kalıyor ve bu sayede yayaların yaya geçidini daha güvenli kullanmaları sağlanıyor.

Bolu Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilk olarak İzzet Baysal Devlet Hastanesi Bulvarı ve Cumhuriyet Caddesi Koç İlköğretim Okulu önünde gerçekleştirilen 3D Yaya geçidi uygulaması ilerleyen günlerde ise birçok noktada yer alacak.

 

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.