CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI KUTLU OLSUN

‘2019 yılı yaz etkinlikleri’ öğrencileri bekliyor

Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, '2019 yılı yaz etkinlikleri' başladı.  Yaz boyuna onlarca ücretsiz kurs ve aktivitenin yapılacağı etkinlikler için Bolu Belediyesi başvuru almaya devam ediyor.

2018-2019 eğitim öğretim döneminin sona ermesinin ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın talimatıyla, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yaz tatili boyunca öğrencilerin boş vakitlerini daha verimli değerlendirmesi amacıyla bir dizi ücretsiz kurs ve etkinlik düzenliyor.

2019 yılı yaz etkinlikleri kapsamında İmarethane Sosyal Tesisi, Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi ve dış mekânlarda, üç farklı kategoride 15 branşta kurs ile çok sayıda sosyal aktivite gerçekleştirilecek.

Yaz tatilini fırsata çevirmek isteyen tüm öğrenciler, ders tekrarlarından okuma ve film saatlerine, doğa yürüyüşlerinden bisiklet turlarına, müze ve huzurevi ziyaretlerinden resim, sanat eğitimi, bağlama, gitar ve Ebru sanatına kadar birçok ücretsiz kurs ve etkinliklere katılarak, yaz tatilini çok daha verimli ve eğlenceli geçirebilecek.

İmarethane Sosyal Tesisi’nde 4 öğretmen görev yapıyor

Bolu Belediyesi İmarethane Sosyal Tesisi’nde yaz etkinlikleri kapsamında farklı branşlarda görev yapan 4 öğretmen, yaklaşık 150 öğrenciye derslerinde yardımcı oluyor. Etkinliklere katılan öğrenciler, tecrübeli öğretmenler eşliğinde eksik konularını çalışarak yeni eğitim yılına hazır girme fırsatını yakaladıkları gibi boş zamanlarında da satranç oynayıp, film izleyerek hoşça vakit geçirebiliyorlar.

Sanatsal etkinliklerin adresi Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi

Etkinlikler kapsamında Kent Meydanı’ndaki Bolu Belediyesi Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’nde ise sanatsal kurs ve etkinlikler düzenleniyor. Tamamen ücretsiz olan kurslarda öğrenciler, resim, tezhip, minyatür, keman, bağlama, gitar ve Ebru sanatı eğitimi alabiliyor.

Bisiklet turu, huzurevi ziyareti ve dahası…

Öğrencilere yönelik yaz tatili etkinliklerini bunlarla da sınırlandırmayan Bolu Belediyesi, dış mekanlarda da pek çok etkinlik düzenleyecek.  Söz konusu etkinliklerde öğrencilere; sorumluluk aşılama, oryantring, doğa yürüyüşü, hayvan barınağı ziyareti, bisiklet turu, müze ziyareti, huzurevi ziyareti, ülkemi tanıyorum gibi pek çok aktivite sunuluyor.

Başvurular devam ediyor

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, başlatılan yaz etkinlikleri için başvuruların devam ettiğini bildirdi. Kurslara ilgili bilgi almak veya başvuruda bulunmak isteyen tüm öğrenciler, Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü’nden veya Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’nden yapabilirler.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.