19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı

Bolu'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı binlerce kişinin katıldığı Fener Alayı ve konser etkinliğiyle coşku içinde kutlandı.

Bolu Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla dün akşam Fener Alayı düzenlendi.

Düzenlenen Fener Alayı’na Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, CHP Bolu Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu ile çok sayıda vatandaş katıldı.

17 Temmuz Spor Salonu önünde toplanan binlerce kişi, ellerindeki Türk bayrakları ve Atatürk flamaları ile Atatürk Bulvarı üzerinden Kent Meydanı’na kadar marşlar ve sloganlar eşliğinde yürüdü. Kalabalığın en önünde dev Atatürk portresi ve Türk Bayrağı açıldı. Yürüyüş boyunca coşkulu kalabalık ‘Mustafa Kemalin askerleriyiz’ sloganları atılırken, bu esnada çevre binalarda oturan vatandaşlar ve sokaktan geçenler de alkışlarla destek verdi.

Kutlama etkinlikleri Kent Meydanı’nda düzenlenen “100. Yıl Gençlik Konseri” ile devam etti.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından sahne alan Bolu Belediyesi Pop Müzik Topluluğu ve yerel müzisyen Fatih Acar, seslendirdikleri şarkılar ve marşlarla alanı dolduran binlerce Bolulu’ya bayram coşkusunu doyasıya yaşattı.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın da kalabalığı selamladığı muhteşem gecenin finali ise havai fişek gösterileri ile yapıldı.

 

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.