‘Ucube’nin kaldırılması için Meclis kararı alındı

Bolu'da halk arasında 'ucube' olarak bilinen İzzet Baysal Caddesi'ndeki yapının kaldırılması ile ilgili karar Bolu Belediye Meclisi'nin Mayıs ayı birinci oturumunda oy birliği ile kabul edildi. Kararın ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan seçim döneminde verdiği bir sözü daha yerine getirmiş oldu.

Bolu Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı birinci oturumu dün akşam Belediye Başkanı Tanju Özcan başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından, 2017 yılında Meclis kararıyla İzzet Baysal Caddesi’nde yapımına başlanılan ve fiilen biten kafeteryanın kaldırılma kararı teklif edildi.

Başkan Özcan: “Çok kötü bir görüntü arz ediyordu”

Teklifin ardından konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, konunun seçim döneminde sıkça tartışıldığını belirterek “Bu konu kamuoyunda ucube olarak bilinen, ana cadde üzerine yapılmış, seçim döneminde de çokça tartışılan, bir tanesi fiilen bitmiş bir tanesi de henüz başlanmamış olan, ki- bugün gelen bir bilgiye göre 2’ncisinin de malzemeleri alınmış ve parası ödenmiş.  Zaten biz bunun kaldırılacağını duyurmuştuk. Ana cadde üzerinde çok kötü bir görüntü arz ediyordu. İkisinin de yapılmayacağını söylemiştik. Sadece biz değil siyasi rakiplerimiz de söylemişti. 19 Nisan’da BOBES’e kiralanmış, bu kira sözleşmesi feshedilmişti. Tabi bununla ilgili geçmişte bir meclis kararı alındığı için bu meclis kararının iptali konusu gündeme geliyor. Bana göre bunu komisyona havale etmeye gerek yok.” dedi.

Özcan, daha sonra yapının kaldırılmasına ilişkin Meclis kararının alınması hususunu Meclis’in oluruna sundu. Yapılan açık oylamada, karar ‘oy birliği’ ile kabul edildi.

Başa dön tuşu
Mesaj At...
1
T.C. Bolu Belediyesi
4442658 Whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj atmak için tıklayın.