Terör gazileri ve aileleri Bolu’da moral depoladı

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediyesi’nin davetlisi olarak Ankara’dan Bolu’ya gelen terör gazileri ve yakınlarıyla bir araya geldi. Gazilerle yakından ilgilenen Yılmaz, tüm şehit yakınlarının, gazilerin ve ailelerinin Türk milletine emanet olduğunu vurguladı ve heyeti Bolu’da ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nce (TSK) yürütülen terörle mücadelede yaralanan ve tedavilerine Ankara’da Milli Savunma Bakanlığına (MSB) bağlı Gazi Bakım Evi’nde devam edilen 45 gazi, Bolu Belediyesi’nin davetlisi olarak aileleriyle birlikte Bolu’ya geldi.

Gaziler ve yakınları, MSB Gaziler Sosyal ve Rehabilitasyon Müdürlüğü’nce organize edilen günü birlik turla Bolu’nun doğal güzelliklerini yerinde gördü. Ünlü Abant ve Gölcük Tabiat Parklarında stres atarak moral depolayan gaziler ve yakınları, daha sonra şehir merkezini dolaşarak Karaçayır Parkı’nda bulunan Tunalı Cafe Restoranda mola verdiler.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, terör gazileri, aileleri ve onlara eşlik eden MSB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Dr. Ahmet Can, Gaziler Sosyal ve Rehabilitasyon Şube Müdürü Gaziler Şube Müdürü Topçu Albay İsmail Analı ve Gazi Bakımevi Birim Amiri Piyade Binbaşı Şahin Canseven ile Tuna Cafe’de buluştu.

Gazilerle yakından ilgilenerek sohbet eden Yılmaz, tüm şehit yakınlarının, gazilerin ve ailelerinin Türk milletine emanet olduğunu ifade etti. Yılmaz, ayrıca gazileri Bolu’da ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek,  heyettekilere Bolu pasaportu, yöresel ürünler sepeti ve 4 mevsim Bolu belgesel CD’si seti armağan etti.

MSB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Dr. Ahmet Can, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a ev sahipliği ve ilgilisi için gaziler adına teşekkür ederek, “Umarım diğer belediyelerimize de örnek olur.” dedi.

Daha fazla göster