“Tarihiyle gurur duyan bir gençlik yetişiyor”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda “Ülkemiz üzerinde tarih boyunca oynanan kötü oyunların bugün de başarıya ulaşamayacağını biliyoruz. Çünkü vatana ve millete faydalı, geçmişini, kültürünü iyi bilen, tarihiyle gurur duyan bir gençlik yetişiyor. Gençlerimize inanıyor ve güveniyorum” dedi.

Başkan Alaaddin Yılmaz’ın mesajı şöyle:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı kurtuluş mücadelesiyle milletimizin, kendi topraklarında özgür ve bağımsız olarak yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan etti. Bu kararlılıkla milletimizin bağımsızlığı, istiklali ve istikbalini gençlere emanet ederek gelecek nesillere olan inancını ortaya koydu. Yarınlarımızın güvencesi, milletimizin umudu olan genç nesilleri birlik ve beraberlik ruhuyla en iyi şekilde yetiştirmek, bilimde, sporda, sanatta ve her alanda eğitmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Ülkemiz üzerinde geçmişte oynanan kötü oyunların aynına bugün de şahit oluyoruz. Ancak dün olduğu gibi bugün de amaçlarına ulaşamayacaklar. Çünkü vatana ve millete faydalı, geçmişini, kültürünü iyi bilen, tarihiyle gurur duyan bir gençlik yetişiyor. Gençlerimize inanıyor ve güveniyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; tüm gençlerimizi sevgiyle selamlıyorum.”

Daha fazla göster