Şehit Ömer Halisdemir’in Kabrine Bolu Toprağı

İstanbul Arnavutköy'den yola çıkan Şehit Ömer Halisdemir bisiklet turu sporcuları darbeci General Semih Terzi 'yi başından vurarak darbenin seyrini değiştiren Şehit Ömer Halisdemir'in Niğde'deki kabrine ulaşmak üzere pedal çeviriyor. 800 kilometre yol kat edecek sporcular bugün Bolu'ya ulaşırken, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'dan teslim aldıkları toprağı Şehit Halisdemir 'in kabrine ulaştıracaklar.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) gerçekleştirdiği 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yılı nedeniyle Arnavutköy Belediyesi’nin düzenlediği ‘Ömer Halisdemir Bisiklet Turu’na katılan profesyonel bisikletçiler “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma etkinlikleri kapsamında Bolu il merkezine ulaştı. Darbeci General Semih Terzi’yi başından vurarak darbenin seyrini değiştiren Ömer Halisdemir anısına pedal çeviren sporcular, Demokrasi Meydanı’nda Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, AK Parti Siyasi Hukuki İşler Başkanı Mazhar Bozoğlu tarafından karşılandı.
Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, sporculara Şehit Ömer Halisdemir ‘in kabrine götürmeleri için şehitlikten alınan toprağı teslim etti.
Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz programda yaptığı konuşmada; “Arnavutköy Belediyesi’ne bu güzel ortamda bizlerle birlikte olduğu için şükranlarımızı sunuyoruz. 15 Temmuz; genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle, demokrasiye, seçilmiş iktidara sahip çıkan Türk milleti için önemli bir gündür. Ordumuz, emniyetimiz ve vatandaşlarımız içerisinde bulunan hainler; kendi silahımız, kendi topumuz, kendi uçağımızla milletimizin üzerine kan kusmuş ve bu ülkenin demokratik hayatını bitirmek için bütün güçlerini ortaya koymuştur. Ancak seçilmiş Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan ’ın ‘Ülkeye sahip çıkın. Meydanlara inin.’ sözünün üzerine milletimiz meydanlarda tanklara karşı göğsünü siper etmekten geri durmamıştır. Askeri birlikler içerisinde bulunan vatan hainlerine karşı silah çekip şehit olan Ömer Halisdemir ise bu kutlu mücadelede adını tarihe altın harflerle yazdırmıştır. Dünya üzerinde demokrasi için şehit düşen, tanklara karşı göğsünü siper eden, vatanı ve milleti için canını hiç düşünmeden feda eden tek millet Türk milletidir. Böyle bir milletin ferdi olduğum için de ayrıca gurur duyuyorum. 15 Temmuz yaşatılması gereken bir kurtuluş mücadelesidir. Bizler Bolu halkı olarak bu mücadeleyi unutmayacağımızı, kutlu mücadelenin yıl dönümüne sayılı günler kala 15 Temmuz Demokrasi Meydanı adını verdiğimiz bu alanda bir araya  göstermeye çalıştık. Buradan şunu da belirtmek isterim ki 15 Temmuz; hem içimizdeki hainlere, hem dışarıdan Türkiye’deki hainlere destek verenlere ve dolayısıyla bütün dünyaya verilmiş olan bir derstir. Türk’ün gücünü bir kez daha kanıtlayan milletimizden Allah razı olsun. 15 Temmuz dolayısıyla Arnavutköy Belediyesi ’nin bu yıl ikincisini düzenlediği bisiklet turunda Bolumuzun şehitliğinden aldığı toprağı Ömer Halisdemir ’in kabrine götürmek için yaptığı bu faaliyetten dolayı da kendilerine teşekkür ediyoruz. Birkaç gün sonra 15 Temmuz kurtuluş mücadelesinin yıl dönümü. Bizler de inşallah bu kutlu mücadeleyi yıllarca yaşatarak; demokrasimize zarar verecek iç ve dış bütün mihraklara ders vermiş olmanın bayramını kutlayacağız diye düşünüyorum. Bugün burada olduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Katılımlarından dolayı Arnavutköy Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Allah böyle sıkıntılı bir duruma bizleri bir daha düşürmesin diyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.”dedi.

 

Daha fazla göster
Başa dön tuşu