Hayati Yazıcı’dan Başkan Yılmaz’a ziyaret

Bir takım ziyaretlerde bulunmak üzere ilimize gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı da başkanlık makamında ziyaret etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı ziyaret etti. Başkanlık Makamında gerçekleştirilen ziyarete, AK Parti Bolu Milletvekilleri Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Cumhur İttifakı ve AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, belediye başkan yardımcıları ve partililer katıldı.

“Ziyaretten dolayı onur duyduk”

Hayati Yazıcı’yı makamında ağırlayan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Partimizin kurucularından, bakanlıklar, genel başkan yardımcılıkları yapmış, değerli büyüğümüz Hayati Beyin belediyemize teşrifleri bizi onurlandırmıştır” diyerek; “Biz de daha yeni belediye taşındık. Böyle bir seçim sürecinde de olsa Bolu’ya gelmesi bizi şereflendirmesi onurlandırdı. Önümüzde bir seçim süreci var, bu seçim süreci Türkiye’de çok özel bir döneme rastladı. Cumhurbaşkanlığı sisteminde yapılan ilk seçim. Biz parti kurduğumuzdan bu yana her seçim çok önemli oldu. Bu seçimin önemi diğer seçimlerle kıyaslanamayacak kadar önemlidir. Çünkü yeni modelle gittiğimiz ilk seçim. Bu konuda tabi ekonomik sıkıntılara rağmen vatandaşımızın çok sağduyulu hareket edeceğine yürekten inanıyorum. Bolu Belediye Başkanı olarak Boluluların destekleri, teşkilatımızın gücü ve bilhassa bakanlık yaptığı dönemlerde bize verdiği destek, cumhurbaşkanımızın bize verdiği destek Bolu’da çok ciddi işler yaptığımıza inanıyoruz. Bir şehri yeniden inşa ettik. Bu şehrin artık dünyada yaşanabilir en güzel şehirlerden bir tanesi olmasına ramak kaldı. Şehrin değişim dönüşümünü tamamladık” şeklinde konuştu.

“Türkiye’nin en güçlü belediyesini oluşturduk”

Belediyecilik anlamında kurumsallığı Türkiye’de ilk defa kurduklarını ifade eden Yılmaz; “ İnşallah bu devam edecek. Mali anlamda da Türkiye’nin en güçlü yapısını Bolu’da oluşturduk. Türkiye’de bir şehrin bizimle yarışabilme şansı yok. Personel giderlerimiz yüzde 95’lerden, yüzde 18’e indi. Bütçemizdeki İller Bankası’na ait yüzde 95’lik pay şu an yüzde 28’lere inmiştir. Yüzde 72’si kendi gelirlerinden oluşan bir belediyeye dönüştük. Bu Türkiye’nin hayal edebileceği bir nokta değildir” dedi.

“Fatih beye destek verilmesini gönülden istiyorum”

Konuşmasının sonunda Fatih Metin’e destek verilmesini gönülden istediğini belirten Yılmaz; “Bütün bunların oturması ve bir dünya şehrinin buradan çıkması arzumuzdur. Bu konuda bizim benim görevim sona ermiş olabilir ama arkasında büyük bir güçle bunların gerçekleştiğini herkes bilsin. Bu güçle beraber Bolu’nun şaha kalkması için bu gücü arkasına alacak şekilde Fatih Beye destek verilmesini gönülden istiyorum. Çünkü bizim için önemli olan ilimizdir, ülkemizdir. Şahıslar farklı, algıların farklı olmamasına gönülden inanıyorum. Bütün bakanlarımız destek olmak için Bolu’ya seferber olmuşlardır. Bu desteğin arkasının kesilmemesi için Bolu’da yaşayan bir vatandaş olarak talep ediyorum. Verdikleri desteklerden dolayı Hayati Beye teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“Başkan Yılmaz’a Bolu’ya sağladığı kazanımlar dolayısıyla teşekkür ediyorum”

Başkan Yılmaz’ın makamında açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı sözlerine Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a çalışmalarından dolayı teşekkür ederek başladı. Yazıcı; “Belediye başkanımız Alaaddin Yılmaz Bey ’bu güne kadarki çalışmalar, Bolu’nun çevresi ve çehresinin değişmesine dönük marka şehirler hedefimiz doğrultusunda Bolu’ya sağladığı kazanımlar için teşekkür ediyorum” dedi.

“Bütün dünya Türkiye’nin bu yerel seçimlerini izliyor”

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimleri tüm dünyanın izlediğini belirten Yazıcı; “ Yerel seçim gündemindeyiz. Türkiye önemine uygun dünya gündeminin de var oluşunu dikkate aldığımızda yaşadığı süreçleri Türkiye’ye yönelik tutum ve davranışları değerlendirdiğimizde bütün dünya Türkiye’nin bu yerel seçimlerini izliyor. Seçim sonuçlarına anlam yüklemek için herkesin bir pozisyon alışı var. Ama bizim milletimiz feraset sahibidir, güçlüdür. Türkiye aleyhine yönelmiş hedefleri beklentileri her zaman boşa çıkarmışlardır. Millet en demokratik hakkı olan oy verme hakkını kullanırken eleştirilerini yapar, taleplerini dile getirir bu da özgüveninin gereğidir. O işi icra edeceği noktaya geldiğinde yani sandığa gidip oy atacağı anda rasyonel davranır bunu gördük ve biz gücümüzü hep milletten aldık. Kimin vizyonu, referansı varsa zengin ise demokratik hakkını kullanırken 5 yıl süre ile o kadrolara emanet eder. Bolu’da da bunun değişmeyeceği inancındayım” ifadelerini kullandı.

“Birlikte AK Partiyiz”

AK Parti’nin gücünü milletten aldığına değinen Yazıcı; “Biz görev ve yetki kullanırken hiç bir zaman milletimizi kandırmadık. Popülizm bizim siyasetimiz olmadı asla da olmayacak. Milletin güç olduğunun idrak içerisinde aldığımız yetki milletin efendisi değil hizmetkârı olarak kendimizi konuşlandırdığımız hiçbir zaman aklımızdan çıkarmadık. Bizim ilkeli tutumumuz, siyaset tarzımızı da dikkate aldığınızda 3 dönem kademe yöneticiliği, 3 dönem belediye başkanlığı, 3 dönem milletvekilliği diye bir sınırlama yaptık. Alaaddin kardeşimizin de bu 3 dönem kuralı doldu. Bu sebeple aday değil. Fatih Metin kardeşimiz de Alaaddin Bey’den beyden aldığı bayrağı daha ileriye taşıyacak. Bolu bulunduğu coğrafyada bir marka şehir olma yolunda ilerleyecek. Bolu, Ankara ile İstanbul’a yakın ve çevre illerde yaşayan insanların görmek, dinlenmek istediği bir il. Bu da büyük bir zenginlik katıyor. Arkasında da hükümet desteği var hep birlikte Bolu’yu ileriye taşıyacağız. Biz birlikte AK Partiyiz, görevlerimiz geçicidir ama AK parti ile hukuksal bağımızı sağlayan görevlerimiz devam ediyor. Uzak durmayacağız çünkü birlikte AK Parti birlikte Türkiye’yiz. Bakışımız duruşumuz son derece önemli” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’ya Köroğlu’nun bulunduğu tablo ve yöresel ürünler sepeti hediye edildi.

Daha fazla göster
Başa dön tuşu