Halkımızın dikkatine

Geçtiğimiz günlerde Kayseri’de 14 yaşındaki bir çocuğun sokak köpeklerinin saldırısıyla hayatını kaybetmesi toplum olarak hepimizi derinden etkiledi; yüreklerimizi yaktı. Bu elim hadise üzerinden sokak hayvanlarına yöneltilen acımasız tepkiler nasıl vicdanları sızlatıyorsa, Belediye ekipleri tarafından doğadaki dostların sağlığı için gerçekleştirilen rutin uygulamaların farklı amaçlarla yanlış lanse edilmesi de bizleri o kadar yaralıyor.

Belediye ekiplerimizin ihbara cevaben sokaktan aldığı bir can dostumuz üzerinden sosyal medyada başlatılan provokasyon bunun son örneği. Maalesef bir grubun, Türkiye’de hayvanların en özenle bakıldığı, en gelişmiş olanaklarla tedavi edildiği ve sahiplendirildiği kentte yaşadıklarının, ülkemizin en donanımlı Hayvan Hastanesi’ne ev sahipliği yaptıklarının hala farkında olmaması üzücü.

Bolu Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz bölgenin en büyük Hayvan Hastanesi ile Türkiye’ye örnek olmaya devam ediyoruz. Yerden ısıtmalı odalardan röntgen ve ultrasona, kan tahlil laboratuvarından rehabilitasyon ve oyun alanlarına kadar son derece modern binamızda, can dostlarımıza ve hayvanseverlere hizmet veriyoruz. Sokak hayvanlarının yanı sıra yaralanmaları ve hastalanmaları durumunda yaban hayvanlarına da veteriner hekimlerimiz ve teknikerlerimizle yardım ulaştırıyoruz.

Yaralı, hasta ya da yaşamını zor idame eden can dostlarımızı tam teşekküllü hayvan ambulansımız ile ürkütmeden ve canlarını yakmadan itinayla alıyor; hastanemizde gerekli ilaç, tedavi ve kısırlaştırma işlemlerinin ardından chip takarak sahiplendiriyoruz. İlerleyen zamanda sahiplendirdiğimiz can dostlarımızı yeni yuvalarında ziyaret ederek güzel bakılıp bakılmadıklarını takip ediyoruz.

Bolu’nun tüm canlıların huzurlu ve mutlu olduğu, dünyanın yaşanabilir ilk on kenti arasında yer almasını görev edindik ve bu yolda çalışmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın mesnetsiz iddialara ve provokasyonlara itibar etmeyeceğine olan inancımız tamdır.

Sokak hayvanları sahipsiz değil. Onların sahibi biziz.

 

 

 

Daha fazla göster
Başa dön tuşu