Gönül Sofrası 20 bin kişiyi bir araya getirdi

Bolu Belediyesi tarafından Mübarek Kadir Gecesinde kurulan Gönül Sofrası’nda binlerce vatandaş bir araya geldi. Demokrasi Meydanı’ndan başlayıp İzzet Baysal Caddesi boyunca kurulan masalarda 20 bine yakın vatandaş hep birlikte oruç açtı.

Ramazan ayının girmesi ile birlikte her gün bir mahallede iftar sofraları kurarak vatandaşlarımızı bir araya getiren, birlik, beraberlik ve dostluğun pekişmesine vesile olan Bolu Belediyesi, Mübarek Kadir Gecesi’nde de İzzet Baysal Caddesi boyunca kurduğu Gönül Sofrası’nda binlerce vatandaşı bir araya getirdi. Demokrasi Meydanı’ndan İzzet Baysal Caddesi boyunca kurulan sofralarda 7’den 77’ye 20 bin kişi hep birlikte oruçlarını açtı.

“Bolu halkına sonsuz teşekkürler”

İftar programı ile ilgili konuşan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Bolu halkına katılımlarından dolayı teşekkür ederek; “İslam âlemi için bu gecenin çok büyük önemi var. Ben öncelikle Bolu halkının ve tüm ülkemizin mübarek Kadir Gecesi’ kutluyorum. Bolu Belediyesi olarak biz her kandilimizi Bolu halkı ile kucaklaşarak kutlamaya çalışıyoruz. Bu mübarek gecede Bolu halkıyla kucaklaşarak iftar açmak istiyoruz ve Allah bu niyetimizi inşallah kabul eder. İnşallah İslam âleminin de rahat Ramazanlar yapacağı günlere bizi kavuşturur. Ben öncelikle Bolu halkına çok teşekkür ediyorum. Bu gece bu organizasyona çok büyük katılım gerçekleştirdiler. Onlara her şey değer” dedi.

Daha fazla göster