Bolu Belediyesi’nden ‘Altın bilezik’ Binlerce kişi BOLMEK’te meslek edindi

Bolu Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (BOLMEK) ile 8 yılda binlerce kişi meslek sahibi oldu.

Bolu Belediyesi, İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR işbirliğinde düzenlediği sosyal, kültürel ve mesleki kurslar sayesinde 8 yılda on binlerce kişinin hayatını değiştirdi.

55 modülde 600 kurs

Bolu Belediyesi’nce 2010 yılında okuma yazma kursu ile başlayan, devam eden yıllarda işaret dilinden bilgisayar kursuna, unutulmaya yüz tutmuş Osmanlı el sanatlarından piyanoya, iğne oyasından telkâriyeye, hat sanatından ebruya, ahşap oymacılığından nakışa ve aşçılığa kadar 55 farklı modülde yaklaşık 600’ e yakın kurs açıldı.

Binlerce kişi meslek edindi

İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR işbirliğinde düzenlenen Bolu Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (BOLMEK) sayesinde on binlerce kişi sosyal, kültürel yönden kendisini geliştirme fırsatı elde etti. Ayrıca mesleki kurslara katılan binlerce kişi de ailesinin geçimini sağlayacak yeni bir meslek sahibi oldu.

Kültürel miras koruma altında

BOLMEK sayesinde kültürel mirasın gelecek kuşaklara aktarılması da sağlandı. UNESCO’ nun ‘Öğrenen Şehirler’ kategorisiyle devam eden yolculukta, unutulmaya yüz tutmuş birçok kültürel değer gelecek kuşaklara aktarılmak üzere koruma altına alındı.

Haber: Hakan KAPUCU

Daha fazla göster