Bolu Belediyesi Aşevi 2000 kişiye iftar yemeği verdi

Bolu Belediyesi Aşevi geçirdiği tadilatın ardından kapılarını ihtiyaç sahiplerine açarak Ramazan’ın ilk iftar yemeğini gerçekleştirdi.

Merhum İzzet Baysalın On Altın Öğüt’ünden biri olan “Vermeye vakit ayır, verme günün aydınlığıdır.” Sözünü benimsemiş ve “Alan el ile veren eli birleştiren” Bolu Belediyesi Aşevinde ilk iftar yemeği verildi. Bir süredir tadilatta olan ve daha çok kişiye hizmet vermek amacıyla genişletilen aşevi, bölümlerindeki tadilatların tamamlanmasının ardından, Ramazan ayının ilk gününde 2 bin kişiye iftar yemeği çıkarttı. 81 yatan hastanın evlerine servis aracıyla yemek gönderdi.

Ramazan ayı boyunca her akşam 2 bin kişilik yemek çıkararak, 60 bin kişiye iftar vermiş olacak olan Bolu Belediyesi Aşevi, bu iftarları hayırsever vatandaşlar kanalıyla verilmiş oluyor. Yine her akşam meclis üyeleri, daire müdürlerinin de eşlik ettiği bu iftar yemeklerine, maddi durumu yetersiz aileler, yurt dışından gelen öğrenciler ve Bolu dışından gelip Bolu’da eğitim gören öğrenciler katılıyor.

Daha fazla göster