Başkan Yılmaz’dan Zabıta Müdürlüğü personellerine sürpriz kutlama

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Zabıta Müdürlüğü personelleriyle Zabıta Teşkilatı’nın 192’inci kuruluş yıldönümü ve 1-7 Eylül Zabıta Haftasını pasta keserek kutladı.

Bolu Belediyesi’nde Zabıta Teşkilatı’nın 192’inci kuruluş yıldönümü ve 1-7 Eylül Zabıta Haftası unutulmadı.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz,  belediyede görev yapan zabıta personelleri ile BOBES kafeteryasında bir araya gelerek, Zabıta Teşkilatı’nın 192’inci kuruluş yıl dönümünü ve 1-7 Eylül Zabıta Haftasını pasta keserek kutladı. Düzenleten etkinliğe Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, daire müdürleri ve zabıta personelleri katıldı.

Etkinlikte ilk olarak Bolu Belediyesi Zabıta Müdürü Hamdi Öztürk konuşma yaptı.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da Öztürk’ün günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasının ardından zabıta personeline hitap etti. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, zabıta teşkilatının geçmişine değinerek “Cumhuriyetimizden daha eskisiniz. Osmanlı’dan kalma köklü bir yapı.” dedi.

Yılmaz,  Zabıta Müdürlüğü’nden çok şey beklediğini söyleyerek “Zabıta, belediyenin vatandaşla karşı karşıya gelen yüzüdür. Belediye olarak yaptığımız çalışmalarda, eksik ne varsa tamamını görecek olan göz, konuşulanları duyacak kulağa ihtiyacımız var. Bunları sadece görüp, duymakla kalmayacak, aynı zamanda bu eksiklikleri giderecek. Yani zabıta çok farklı bir konumda, belediyenin asli icra organı gibidir. Mahallelerde ne varsa, kirlilik, yanlış bir durum, bunların tamamını görecek ve eksikliği de giderecek. Kendisi yetersiz kaldığında, amirine, gerekiyorsa bana kadar iletecek. Çünkü şehirdeki bütün yanlışlıkları çözmek hepimizin görevi. Bizim adımıza bunu yapacak olan da sizlersiniz. Siz vatandaşa kötü davranırsanız, bu bize kötü bir şekilde yansır. Vatandaşa hem iyi davranacağız, hem de görevimizde aksaklık yapmayacağız. Zabıtanın şekillenmesi, yeniden yapılanması konusunda çok hassas olduğumu bilesiniz. Sizden çok şey beklediğimizi de bilesiniz. Çünkü yaşadığımız bu özel şehirdeki eksikliklerin giderilmesi görevi belediyeye ait.” diye konuştu.

“Bizler geçici insanlarız, 5 yıllık bir görev için geliriz, 5 yıl sonra yeniden aday olup seçilirsek devam ederiz, seçilmezsek işimiz biter” diyen Yılmaz, “İşin aslı sizsiniz. Eğer sizler bu görevi biz istediğimiz için değil de, göreviniz olduğu için yaparsanız, kazanan şehrimiz olacaktır. Bu güne kadar verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür ederiz. Bundan sonra biraz daha sağlıklı şekilde, şehrin ileriye gitmesi için vereceğiniz destekten dolayı da sizleri şimdiden kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Yılmaz’ın konuşmasının ardından çiçek takdimi ve pasta kesimi yapıldı. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, zabıta personelleri ile birlikte günün anısına pasta keserek, ardından ilgili personellere teşekkür belgelerini takdim etti.

Haber/Fotoğraf: Hakan KAPUCU

Daha fazla göster