Emine DAVARCIOĞLU

Belediye Başkan Yardımcısı

emine.davarcioglu@bolu.bel.tr

 


Bağlı Müdürlükler

Mali Hizmetler Müdürlüğü

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü

Park ve Bahçeler Müdürlüğü

Muhtarlık İşleri Müdürlüğü

 

 

Emine Davarcıoğlu Özgeçmiş

Ayşe ve Ahmet Ardıyok çiftinin kızları olarak Hendek’te dünyaya gelen Emine Davarcıoğlu, ilk ve orta öğrenimini Düzce’de, yüksek öğrenimini ise Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamlamıştır. Mesleki yaşantısına 1974 yılında Bolu Vergi Dairesi Müdürlüğü’nde başlayan Emine Davarcıoğlu, çeşitli idari kademelerde çalıştıktan sonra 1997 yılında müdür yardımcılığı görevinden emekli olmuştur. 1998 yılında kendisine ait serbest muhasebeci ve mali müşavirlik bürosunu kurmak suretiyle serbest olarak çalışmaya başlamıştır. Bunun yanı sıra 2005 yılında aile bireyleriyle birlikte Selin-Pelin Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd.Şti.’yi kurmuştur. Haziran 2009’da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) nezdinde faaliyete geçirilen Sigorta Acenteleri Sektör Meclisi’nde Bolu’yu temsil eden iki delegeden birisi olmuştur.

Başarılı meslek hayatının yanı sıra çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da aktif olarak çalışmalarda bulunmaktadır. 1994 yılında Türkiye Güçsüzler ve Kimsesizlere Yardım Vakfı’nın Bolu şubesini kurmuş olup halen şube başkanlığı görevini sürdürmektedir. Vakıf aracılığıyla, bugüne dek birçok ihtiyaç sahibi öğrencinin eğitimlerine öğrenim bursları sağlamak suretiyle katkıda bulunulmuştur. Davarcıoğlu’nun ayrıca, Türkiye Yardımsevenler Derneği, Türkiye Kadınlar Birliği gibi sivil toplum kuruluşlarında üyelikleri bulunmaktadır. Kadın girişimciliğinin artırılması ve yaygınlaştırılması amacıyla 2008 yılında TOBB bünyesinde oluşturulan Kadın Girişimciler Kurulu yapılanması içinde Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’nca teşkil edilen Bolu Kadın Girişimciler Kurulu’nun iki dönemdir başkanlığını yapan Emine Davarcıoğlu, yıllar içinde edindiği bilgi ve deneyimlerini, bu platform üzerinden İlimize yeni girişimci kadınlar kazandırmaya adamıştır.

Kurul başkanlığı süresince “Amatör Turizm Danışma ve Tanıtma Elemanlığı”, “Genel Girişimcilik” gibi eğitim ve sertifika programları ile kadın girişimciliği üzerine iş dünyasından ünlü bayan isimlerin katılımıyla yapılan bir dizi panel ve söyleşinin gerçekleştirilmesinde önemli rol oynamıştır. Bolu Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Emine Davarcıoğlu, 3 Ağustos 2010 tarihi itibariyle görevine başlamıştır. Başarılı iş kadını kimliğinin yanında düzenli aile yaşantısı ile de dikkat çeken Emine Davarcıoğlu, Ömer Davarcıoğlu ile evli ve Fatma ,Esra Selin, ve Pelin isimli üç çocuk annesidir.

İhsan AĞCAN

İhsan AĞCAN

Belediye Başkan Yardımcısı

ihsan.agcan@bolu.bel.tr

 


Bağlı Müdürlükler

İtfaiye Müdürlüğü

Veteriner İşleri Müdürlüğü

Hukuk İşleri Müdürlüğü

 

 

İhsan Ağcan Özgeçmiş

1966 yılında Gaziantep’in Nizip ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Gaziantep’in Nizip ilçesinde tamamlayan Ağcan,1989 yılında 100.yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesin’den mezun olarak yüksek öğrenimini tamamladı.

İş hayatına 1989 yılında, yirmi üç yaşında başladı. Genç ve idealist bir eğitimci olarak Bingöl- Genç Yatılı Bölge Okulu’nda öğretmen olarak başladı. 1992 ve 1999 yılları arasında Gaziantep Atatürk İlköğretim Okulu’na Müdür yardımcısı olarak atandı. Eşref-i Mahlukat olan insanoğluna hizmet etmek için, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturu ile 1999 yılında belediyeciliğe adım attı. Belediyecilik alanında ilk görev yeri 1999-2004 yılları arasında Gaziantep Şehitkamil Belediyesi’nde Özel Kalem Müdürlüğü ve Başkan Yardımcılığı yaptı. 2004- 2009 tarihleri arasında Etimesgut Belediyesinde Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

1996-1999 yılları arasında ,Gaziantep Memur-Sen ve Eğitim-Bir Sen Kurucu Başkanlığı, 1992-1996 yılları arasında Gaziantep Öğretmenler Vakfı Başkanlığı , 1993-1996 yıllarında Gökkuşağı Dergisi Genel Yayın Yönetmenliği , 1990-1992 yıllarında Genç ilçesi Kurucu Öğretmenler Vakfı Başkanlığı gibi sosyal ve Kültürel faaliyetlerde bulundu.

Sosyal Faaliyetlerin yanı sıra mesleki anlamda da çeşitli seminerler ve teknik incelemelerde bulundu.

Bunlardan bazıları; 2005 yılında TODAİE de (Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü) Stratejik Planlama teknikleri ve uygulamaları seminerleri,2006 yılında Ankara İli Stratejik Planı çalışma heyetinde bulundu ve Takdir Belgesi aldı.

Etimesgut Belediye Başkanlığı tarafından 2005, 2006, 2007 ve 2008 yıllarında maaşla ödüllendirme ve takdirname aldı.

2003 yılında Suriye Halep, Şam, Rakka, Telabyat kentlerinde belediyecilikle ilgili teknik inceleme çalışmalarında bulundu.

Almanya (Frankfurt, Münih, Köln, Düren, Acheen), Hollanda (Amsterdam),Belçika (Brüksel), Fransa (Paris) kentlerinde belediyecilikle ilgili teknik inceleme çalışmaları (2006) mevcuttur.

İngilizce ve Osmanlıca bilen Ağcan evli ve 3’ü kız 2’si erkek olmak üzere 5 çocuk sahibidir.

Zerrin BİÇEN

Zerrin BİÇEN

Belediye Başkan Yardımcısı

zerrin.bicen@bolu.bel.tr

 


Bağlı Müdürlükler

Destek Hizmetleri Müdürlüğü

Zabıta Müdürlüğü

Temizlik Müdürlüğü

 

 

Zerrin Biçen Özgeçmiş

1972 yılında Mudurnu da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Mudurnu da okuyan Biçen yükseköğrenimini Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünde tamamladı.

1990 yılında Mudurnu Kaymakamlığı nüfus Müdürlüğünde iş hayatına adımını attı.

1991 yılında Mudurnu Belediyesi Yazı İşleri müdürlüğünde memuriyete başladı.

2003 yılına kadar Mudurnu’da ikamet eden Biçen 2003 yılının Haziran ayında Seben Belediyesi Mali hizmetler müdürlüğüne tayin oldu.

2010 yılında Türkiye Belediyeler Birliği Belediye akademisi bünyesinde açılan belediye gelirleri ve alternatif finansman eğitimini birinci olarak tamamladı.

2011 Ağustos ayına kadar Seben Belediyesi bünyesinde evlendirme memurluğu, yazı işleri ve kültür ve sosyal işler müdürlüğü görevlerinde bulundu.

2011 yılında “5018 Kamu Mali Yönetimi Kontrol Kanunu” gereği muhasebe yetkilisi sertifika sınavını kazanan Zerrin Biçen mali hizmetler müdürlüğü görevini de yerine getirdi.

Ağustos 2011 de Bolu Belediye Başkanlığına Zabıta Müdürü olarak atandı. 2014 yılına kadar başarılı bir çalışma hayatı geçiren Biçen, 2014-2016 yıllarında Seben belediyesi Belediye Başkan yardımcılığı görevini yaptı.

Ağustos 2016 tarihinde Bolu belediyesi Başkan yardımcısı olarak atanan Zerrin Biçen, evli ve iki erkek çocuk annesidir.

Necmi ARMAN

Necmi ARMAN

Belediye Başkan Yardımcısı

necmi.arman@bolu.bel.tr

 


Bağlı Müdürlükler

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü

Fen İşleri Müdürlüğü

 

 

Necmi Arman Özgeçmiş